Miks me sööme?

Miks me sööme täpsemalt?

Me sööme peale nälja ja eluspüsimise veel mitmel muul põhjusel. Kuna tänapäeval on toit tihti kättesaadav nii päeval kui ka öösel, võibki süüa näiteks harjumusest ja isegi siis, kui nälga pole. Toit pakub meile meelelist naudingut ja see võib ajendada sööma isegi siis, kui selleks puudub kehaline vajadus. Söömist mõjutavad ka paljud psühholoogilised tegurid…

Loe lisa…

Tervisliku toitumise põhimõtted

Tervisliku toitumise põhimõtete järgimine on jõukohane kõigile. Kui loed läbi järgnevad reeglid ja võtad need toitumisel aluseks, toimidki juba õigesti.

Loe lisa…

Toitumisspetsialistid jagavad

Toitumisspetsialistid jagavad kaalualandamisega seotud müüte, annavad nõuandeid, kuidas tervislike valikute tegemine enda jaoks lihtsamaks muuta ning vältida eestlaste toidulaua suurimaid vaenlaseid. Nõu annavad toitumisnõustajad Elle Kalamägi, Kadri Põlder, Kristel Vokk ja TTÜ toitumisinstituudi emeriitdotsent Tiiu Liebert Kuna kaalualandmise puhul on tähtsaim roll toitumisel (60–70% kaalukaotusest on reguleeritav toitumisega ning ülejäänud füüsilise aktiivsusega), siis on esmatähtis teada, millised toiduained märkamatult vöökohta kasvatavad.

Loe lisa…

Päevane portsjonite arv

Portsjonite arvud toidugrupiti vastavalt soovituslikule energia (kcal) tarbimisele päevas.

Loe lisa…

15 kokkuvõtvat märksõna

15 kokkuvõtvat märksõna kaalulangetajale…

Loe lisa…

NutriData toitumisprogramm

NutriData toitumisprogramm võimaldab analüüsida sinu praeguse menüü energia- ja toitainete sisalduse vastavust Eesti riiklikele ea- ja soopõhistele toitumissoovitustele. Registreeru Tervise Arengu Instituudi NutriData toimisprogrammi kasutajaks ja vaata, kas sinu toitumine vastab sinu vajadustele: http://tap.nutridata.ee/ 

Kui jääd hätta selle infoga ja vajad täiendavat abi oma kehakaalu või terviseprobleemiga, siis võta ühendust Terviseabi Toidust OÜ toitumisnõustajaga.

Registreeri vastuvõtule…